USŁUGI

POMIAR PROMIENIOWANIA JONIZUJĄCEGO (OBMIAR DOZYMETRYCZNY)

W firmie DOZYMETRIS pracuje wielu doświadczonych specjalistów w zakresie prowadzenia pomiarów promieniowania jonizującego. W naszej ofercie znajdziecie między innymi następujące usługi pomiarów:

  • mocy przestrzennego równoważnika dawki promieniowania X i gamma;
  • mocy dawki promieniowania X i gamma;
  • skażeń powierzchni substancjami alfa, beta i gamma promieniotwórczymi...

USŁUGI INSPEKTORA OCHRONY RADIOLOGICZNEJ

Firma DOZYMETRIS świadczy usługi nadzoru Inspektora Ochrony Radiologicznej w wielu placówkach i zakładach pracy. Doświadczenie oraz zgrany zespół specjalistów z zakresu ochrony radiologicznej (inspektory typu IO-1, IOR-3, fizycy medyczni, doktorzy nauk fizycznych) to gwarancja kompleksowej obsługi oraz wsparcie zarówno w niewielkich gabinetach rentgenowskich, ośrodkach medycznych, uczelniach jak i w dużych ośrodkach przemysłowych wykorzystujących promenowanie jonizujące.

WDROŻENIA SYSTEMÓW DOZYMETRYCZNYCH

Firma DOZYMETRIS wdraża systemy dozymetryczne, które są projektowane i produkowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkownika. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu wybieramy optymalne rozwiązania, opierając się na najważniejszej w ochronie radiologicznej zasadzie BEZPIECZEŃSTWA UŻYTKOWNIKA, która towarzyszy każdemu projektów.

KONSULTING

Zdajemy sobię sprawę, że w gąszczu rozwiązań dozymetrycznych specjalistom ds. zakupów bądź logistyki, którzy cenią sobie znalezienie konkretnego urządzenia bądź partnera biznesowego na rynku w relatywnie krótkim okresie czasu jest kluczową sprawą. Pomagamy zatem w wyborze optymalnego rozwiązania systemu dozymetrycznego.

INSTALACJA ORAZ MONTAŻ SYSTEMÓW DOZYMETRYCZNYCH

Posiadamy doświadczoną grupę specjalistów ds. dozymetrii oraz inżynierów, którzy zainstalują praktycznie dowolny system dozymetryczny na danym obiekcie. Pełnimy nadzór nad całością procesu montażu, począwszy od wytypowania optymalnej lokalizacji, a skończywszy na uruchomieniu i odbiorze systemu. Instalujemy systemy dozymetryczne różnych producentów, w tym m.in. firmy POLON-ALFA z Bydgoszczy (instalacja radiometru DPO na okrętach, wozach pancernych, obiektach).

SZKOLENIA

Organizujemy szkolenia, podczas których nasi eksperci związani od wielu lat z obszarem dozymetrii uczą prawidłowych praktyk pomiarowych oraz umiejętnego zachowania się w sytuacji podwyższonego poziomu promieniowania. Stawiamy przede wszystkim na praktyczną znajomość zagadnień, tak aby szkolony poznał i zapamiętał najważniejsze zasady pomiaru dozymetrycznego oraz poszukiwania materiału radioaktywnego.

POMIAR RADONU (STĘŻENIA GAZU PROMIENIOTWÓRCZEGO W POWIETRZU)

Firma DOZYMETRIS używa bardzo dokładnych monitorów radonowych do pomiaru poziomu stężenia radioaktywnego gazu jakim jest radon w Twoim domu, garażu, piwnicy, budynku użyteczności publicznej, mieszkania czy firmie itd. Na podstawie szczegółowych pomiarów klient posiada wiedzę o stopniu zagrożenia w danej lokalizacji, co pozwala na podjęcie decyzji o przeprowadzeniu dalszych badań bądź zminimalizowaniu stężenia gazu ...

BADANIE ZŁOMU, ODPADÓW I INNYCH MATERIAŁÓW (W ZAKRESIE ICH RADIOAKTYWNOŚCI)

Przeprowadzamy pomiar w firmowym laboratorium bądź na miejscu u klienta. Badany jest wyznaczony ładunek towarów, składowisko odpadów bądź złomu. Określamy czy materiał jest skażony oraz wyznaczamy bezpieczne warunki pracy dla użytkowników. Pomiar przeprowadzany jest za pomocą atestowanych urządzeń rożnego typu, tak aby zwiększyć prawdopodobieństwo wykrycia niepożądanej substancji. Wystawiamy odpowiednie świadectwo z pomiaru wraz z opisem działań oraz dokładnymi wartościami pomiarowymi.

WYPOŻYCZENIE APARATURY DOZYMETRYCZNEJ (M.IN LICZNIKA GEIGERA)

Istnieje możliwość wypożyczenia następującej aparatury dozymetrycznej przez użytkowników:

  • dawkomierz indywidualny
  • radiometr przenośny
  • monitor skażeń
  • detektor materiałów radioaktywnych w złomie
  • miernik mocy dawki
  • licznik Geigera-Muellera

SPRAWDZENIE DZIAŁANIA APARATURY DOZYMETRYCZNEJ

Nasi doświadczeni specjaliści dokonują weryfikacji i sprawdzenia działania systemów monitoringu radiacyjnego oraz pomiarowych urządzeń dozymetrycznych. W przypadku większych instalacji (okręty, budynki) bądź systemów stacjonarnych, usługę sprawdzenia realizujemy na miejscu w lokalizacji użytkownika. Używamy dozwolonych materiałów promieniotwórczych w celu uzyskania wskazania sondy lub sprawdzenia wykrycia.

POMIAR - BADANIE CZYSTOŚCI POWIETRZA

W dzisiejszych czasach jakość powietrza to sprawa o której dużo się mówi w kontekście tzw. smogu. Świadomość czystości powietrza we własnym sąsiedztwie pozwala na uniknięcie nadmiernej absorpcji szkodliwych pyłów lub gazów. Być może pozwoli również na zlokalizowanie pobliskich źródeł smogu. W firmie DOZYMETRIS pracuje wielu doświadczonych specjalistów w zakresie prowadzenia pomiarów czystości powietrza.