USŁUGI

WDROŻENIA SYSTEMÓW DOZYMETRYCZNYCH

Firma DOZYMETRIS wdraża systemy dozymetryczne, które są projektowane i produkowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkownika. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu wybieramy optymalne rozwiązania, opierając się na najważniejszej w ochronie radiologicznej zasadzie BEZPIECZEŃSTWA UŻYTKOWNIKA, która towarzyszy każdemu projektów.

KONSULTING

Zdajemy sobię sprawę, że w gąszczu rozwiązań dozymetrycznych specjalistom ds. zakupów bądź logistyki, którzy cenią sobie znalezienie konkretnego urządzenia bądź partnera biznesowego na rynku w relatywnie krótkim okresie czasu jest kluczową sprawą. Pomagamy zatem w wyborze optymalnego rozwiązania systemu dozymetrycznego.

MONTAŻ SYSTEMÓW DOZYMETRYCZNYCH

Posiadamy doświadczoną grupę specjalistów ds. dozymetrii oraz inżynierów, którzy zainstalują praktycznie dowolny system dozymetryczny na danym obiekcie. Pełnimy nadzór nad całością procesu montażu, począwszy od wytypowania optymalnej lokalizacji, a skończywszy na uruchomieniu i odbiorze systemu. Instalujemy systemy dozymetryczne różnych producentów, w tym m.in. firmy POLON-ALFA z Bydgoszczy.

SZKOLENIA

Organizujemy szkolenia, podczas których nasi eksperci związani od wielu lat z obszarem dozymetrii uczą prawidłowych praktyk pomiarowych oraz umiejętnego zachowania się w sytuacji podwyższonego poziomu promieniowania. Stawiamy przede wszystkim na praktyczną znajomość zagadnień, tak aby szkolony poznał i zapamiętał najważniejsze zasady pomiaru dozymetrycznego oraz poszukiwania materiału radioaktywnego.

POMIAR RADONU

Firma DOZYMETRIS używa bardzo dokładnych monitorów radonowych do pomiaru poziomu stężenia radioaktywnego gazu jakim jest radon w Twoim domu, garażu, piwnicy, budynku użyteczności publicznej, mieszkania czy firmie itd. Na podstawie szczegółowych pomiarów klient posiada wiedzę o stopniu zagrożenia w danej lokalizacji, co pozwala na podjęcie decyzji o przeprowadzeniu dalszych badań bądź zminimalizowaniu stężenia gazu ...

POMIAR PROMIENIOWANIA JONIZUJĄCEGO

W firmie DOZYMETRIS pracuje wielu doświadczonych specjalistów w zakresie prowadzenia pomiarów promieniowania jonizującego. W naszej ofercie znajdziecie między innymi następujące usługi pomiarów:

  • mocy przestrzennego równoważnika dawki promieniowania X i gamma;
  • mocy dawki promieniowania X i gamma;
  • skażeń powierzchni substancjami alfa, beta i gamma promieniotwórczymi...