POMIAR RADONU

Firma DOZYMETRIS używa bardzo dokładnych monitorów radonowych do pomiaru poziomu stężenia radioaktywnego gazu jakim jest radon, który jest obecny w Twoim domu, garażu, piwnicy, budynku użyteczności publicznej, mieszkania czy firmie itd.

Na podstawie szczegółowych pomiarów klient posiada wiedzę o stopniu zagrożenia w danej lokalizacji, co pozwala na podjęcie decyzji o przeprowadzeniu dalszych badań bądź zminimalizowaniu stężenia gazu.

OFERTA

W naszej ofercie znajdziecie następujące usługi:

  • podstawowe wstępne badanie wraz z analizą wyników;
  • doradztwo w zakresie odpowiedniego procesu pomiarowego i prawidłowego wyboru miejsc do przeprowadzenia pomiaru;
  • pomiar poziomu (stężenia) radonu uwzględniające błąd pomiaru wynikający z czynników zewnętrznych (np. pora roku);
  • wykonanie raportu z badań.

Firma DOZYMETRIS dostarcza również monitory do pomiaru stężenia radonu - z dokładną oferta sprzętową możecie Państwo zapoznać się na tej stronie.

RADON - PODSTAWOWE INFORMACJE

Radon to niewidzialny i bezwonny gaz, który jest przy tym radioaktywny. Wydostaje się z ziemi, a jego produkty rozpadu w postaci małych radioaktywnych cząsteczek, zwanych pochodnymi radonu, wiążą się z cząsteczkami dymu i kurzu w powietrzu. W ten sposób radioaktywne cząsteczki w łatwy sposób mogą przedostawać się do płuc człowieka i powodować negatywne skutki zdrowotne.

Jeżeli gaz dostanie się do domu poprzez nieszczelności w fundamencie, to jego znaczne stężenie pozostaje w piwnicy, a ludzie tam przebywający są narażeni na długoterminową ekspozycję gazu radioaktywnego.